Výchovný poradca Možnosti štúdia na SŠ O škole História školy

Výchovný a kariérový

Výchovný poradca

Výchovné poradenstvo

Informačná a poradenská služba žiakom a ich zákonným zástupcom vo veciach vzdelávania a profesijnej orientácie

Výchovný poradca zabezpečuje a podieľa sa na poskytovaní výchovného poradenstva v oblasti výchovy a vzdelávania podľa osobitného predpisu formou informačných, koordinačných, konzultačných, metodických a iných súvisiacich činností. Zároveň sprostredkúva odbornú terapeuticko-výchovnú činnosť podľa potrieb dieťaťa a žiaka.

Kariérový poradca vykonáva činnosť v oblasti prípravy žiakov na ich vstup na trh práce.

Kariérový a výchovný poradca:

Mgr. Eliška Tomaškovičová

Konzultačné hodiny:    piatok  10:00  -  12:00h

Kancelária na 1. poschodí  vľavo

Prihlášky na SS

Prihlášky na SŠ vypisuje od 1. 1. 2022 rodič v elektronickej podobe na Edupage. V prípade potreby s vypísaním prihlášky pomôže výchovný poradca.

Termíny odovzdania prihlášok na SŠ:

- do 20. 3. 2023

Testovanie

Informácie sú zverejnené na stránke www.nucem.sk

Testovanie 9

- zo slovenského jazyka a matematiky sa uskutoční pre žiakov 9. ročníka dňa 22,. marca 2023 (streda)

- zúčastnia sa ho žiaci 9. ročníka ZŠ okrem žiakov s mentálnym postihnutím

Náhradné testovanie sa uskutoční 4. a 5. apríla 2023. Zúčastnia sa ho tí žiaci, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť testovania v hlavnom termíne.

Povolené pomôcky: kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré alebo čierne guľôčkové pero.

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Žiaci so zdravotným znevýhodnením majú predĺžený čas a používajú kompenzačné pomôcky.

Testovanie 5

- zo slovenského jazyka a matematiky sa uskutoční pre žiakov 5. ročníka dňa 17. mája 2023 (streda).

Webové stránky súvisiace s prípravou na budúce povolanie:

www.zoznamskol.euwww.svsmi.sk, www.svspn.sk