Základná škola s materskou školou, Andreja Kubinu 34, 917 01 Trnava

Nedeľa 24. 6. 2018

Novinky

• 18.6.2018 navštívili žiaci 2.A, 2.B, 4.C ,5.C a 6.C hrad Červený Kameň . Prehliadku tvorili spálne, jedáleň ,rytierska sála, žiaci videli dobové interiérové zariadenie,brbenia a zbrane šľachty z obdobia renesancie po obdobie secesie.

• Nadácia Allianz , založená spoločnosťou Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s., aktívne prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách formou podpory verejnoprospešných projektov. Naša škola vypracovala projekt Bezpečne na cestách. V marci 2018 Nadácia Allianz tento projekt schválila a finančne podporila vo výške 1200 €.

V areáli školy na ploche 20x14 metrov sme namaľovali dopravné ihrisko, kúpili sme prenosné dopravné značky, svetelné semafory, pre žiakov ročníkov 1-4 kolobežky, prilby, reflexné vesty. Na nácvik prvej pomoci sme kúpili resuscitačnú figurínu. Cieľom projektu bolo, aby sa žiaci praktickými aktivitami naučili orientovať v rôznych dopravných situáciách, a aby sa naučili poskytnúť prvú pomoc nácvikom na resuscitačnej figuríne.

• Žiaci I. C triedy s pani učiteľkou Mišovičovou a s pani vychovávateľkou Petranskou si urobili 5. júna výlet vlakom do kúpeľného mesta.

Navštívili termálne jazierka plné prekrásnych vodných ruží- lekien, z Kolonádneho mosta mohli deti špeciálnym ďalekohľadom sledovať okolie rieky Váh.

Socha barlolamača ako symbol uzdravujúcej sily piešťanských kúpeľov, pri ktorej sme sa odfotili, bola pre deti prekvapením . Vyhliadková plavba výletnou loďou Trajan bola najväčším zážitkom, kde spolucestujúcimi boli aj labute a čajky, ktoré nás sprevádzali celou plavbou po vodnej nádrži Sĺňava popri Vtáčieho ostrova.

• 23. mája 2018 sa uskutočnili Majstrovstvá okresu v atletike na Atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave.

Zúčastnili sa ich aj naši žiaci. Chlapci zápolili v behu na 60 m, v skoku do diaľky, v hode kriketovou loptičkou a v štafete 4 x 60 m a dievčatá pretekali v behu na 60 m, na 800 m, v skoku do diaľky, v hode kriketovou loptičkou a v štafete 4 x 60 m.

Získali takéto umiestnenia:

Chlapci: trieda : čas /cm/ m umiestnenie

Beh na 60 m :

• 5. jún je už od roku 1974 vo vyše sto krajinách sveta venovaný ochrane životného prostredia. Tento rok je hostiteľskou krajinou osláv India, ktorá si zvolila ako hlavnú tému PLASTY A ICH VPLYV NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE. India vyzýva ľudí na celom svete, aby znížili používanie plastov, nepoužívali ich jednorazovo a aby ich recyklovali, ale najmä, aby hľadali nové spotrebiteľské správanie, ktoré by viedlo k čo najnižšiemu používaniu plastov.

Čo hovoria nasledovné štatistiky?

• ročne ľudstvo použije