Základná škola s materskou školou, Andreja Kubinu 34, 917 01 Trnava

 

Navigácia

 • Vykorčuľujeme si zdravie

  14. december 2017

  Magický dátum najmä pre tých, ktorí si chceli vymeniť školu za Zimný štadión a mali chuť zvládnuť niekoľkohodinové korčuľovanie na ľade. Po mrazivom prechode zo školy na štadión otvorila korčuliarom náruč ľadová plocha. Po preobutí do korčúľ, nasadení čiapok, povinných rukavíc a prvých váhavých krôčikov najmä tých mladších na ľadovej ploche sa to začalo hemžiť i tými staršími, chlapcami a dievčatami. Vznášali sa v radostnom opojení, šantili, smiali sa sami na sebe, jednoducho sa cítili výborne, zdravo a hlavne spokojne. Kto nevládal, išiel si jednoducho odpočinúť a pokračoval o krátky čas v korčuľovaní. Šlo im to výborne. Posúďte sami.

 • Vianočné posedenie -I.stupeň
 • Viem,čo zjem

  Naša škola sa zapojila do projektu "Viem, čo zjem". Cieľom projektu je motivovať žiakov základných škôl k vyváženému životnému štýlu, správnym stravovacím návykom a podporiť ich záujem o pohybové aktivity. Žiaci 3. a 4. ročníkov sa zúčastnili prednášky, ktorú viedla lektorka z Úradu verejného zdravotníctva SR. Dozvedeli sa prečo je dobré poznať potravinovú pyramídu a ako si podľa nej urobia nákup.

  V rámci projektu Viem, čo zjem sa naši žiaci zapojili aj do súťaže Zabávame sa komiksom. Zahrali sa na spisovateľov a ilustrátorov.

   

 • Vianočná zbierka

  Vianočná zbierka UNICEF 2017-vyzbierali sme 106,96 €.

  Všetkým ďakujeme.

 • Výtvarná súťaž

  Kalokagatia - centrum voľného času v Trnave vyhlásilo výsledky 21.ročníka výtvarnej súťaže, v ktorej sa naša žiačka Monika Krištofíková zo 4.C triedy umiestnila na krásnom 1.mieste    G R A T U L U J E M E !

 • tanečná skupina Styleunits v ŚKD

  Do galérie tanečná skupina Styleunits v ŚKD boli pridané fotografie.

  Styleunits v ŠKD

  Srdečne ďakujeme tanečnému štúdiu Styleunits za výchovný  koncert  zameraný na  Hip-hop new style, showcase  a  v  neposlednom rade ukážku ako  kvalitne tráviť voľný čas .

 • Maĺovaný sen Vianoc ŚKD

  Do galérie Maĺovaný sen Vianoc ŚKD boli pridané fotografie.

  V súťaži „Maľovaný sen Vianoc“ organizovaný Kalakagatiou sa Marianka Štrbová zo VI. oddelenia ŠKD umiestnila so svojou prácou na 1. mieste vo IV. kategórii. Blahoželáme!

 • Vianočné pečenie s p.Hamarovou v ŚKD

  Do galérie Vianočné pečenie s p.Hamarovou v ŚKD boli pridané fotografie.

 • Zážitkové vzdelávanie angličtina ŚKD

  Do galérie Zážitkové vzdelávanie angličtina ŚKD boli pridané fotografie.

 • Predvianočné tvorivé dielne v meste ŚKD

  Do galérie Predvianočné tvorivé dielne v meste ŚKD boli pridané fotografie.

 • Náboj Junior - Medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž

  Je to medzinárodná súťaž pre 4-členné tímy žiakov II. stupňa ZŠ. Súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa snaží tím vyriešiť čo najviac príkladov. Našu školu reprezentoval 24. 11. 2017 tím zložený zo žiakov: Helena Niedlová Veronika Lamparská, Lukáš Kumančík a Matej Mandák. Z 33 družstiev  okresu Trnava obsadil náš tím 13. miesto. Tím pripravovala p. uč. Mgr. Beáta Černíková.

  Za reprezentáciu školy ďakujeme a gratulujeme.

 • Tradičné indické umenie výroby dekorácií z papiera

  Dňa 30. novembra 2017 navštívil našu školu pán učiteľ Rao z Indie. Žiakom prípravného až 6. ročníka predstavil tradičné umenie výroby dekorácií z papiera bez použitia akéhoľvek lepidla alebo lepiacej pásky. Deťom sa ukážky veľmi páčili a boli nadšené. 

 • Vedomostný kvíz v ŚKD

  Do galérie Vedomostný kvíz v ŚKD boli pridané fotografie.

  V ŠKD mali deti možnosť overiť si poznatky vo vedomostnom kvíze, ktorý sa konal 22.11.2017 o 13.00 hod. v spoločenskej miestnosti. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V každej súťažili 3 družstvá po štyroch súťažiacich. V prvej kategórii to boli deti 1.a 2. ročníkov, v druhej  3. a 4. ročníkov. Otázky boli zamerané na rôzne oblasti primerané veku detí.

      Kvíz sa vydaril a súťažiaci dokázali, že ich vedomosti sú výborné.

   

   

 • Mobilné planetárium

  Mobilné planetárium

   

        29.11. 2017 na našu školu zavítalo mobilné planetárium. Vo veľkej nafukovacej kopule si žiaci roč. 1-4 pozreli vzdelávací film Voda, zázrak prírody, zameraný na environmentálnu tému. Premietanie filmu o výskyte vody na planéte, o spôsoboch čistenia a o jej ochrane bolo sprevádzané výkladom lektora. V druhej časti filmu sa pomocou neposednej kvapky malí diváci dostali do oblakov, do oceánu, jaskýň a riek, čím si vysvetlili kolobeh vody v prírode. Na vyučovacích hodinách žiaci majú možnosť pracovať s pracovnými listami k danej téme.  

   

       

   

     

 • Maĺovaný Sen Vianoc ŚKD

  Do galérie Maĺovaný Sen Vianoc ŚKD boli pridané fotografie.

 • jesenné dielne

  výzdoba vestibulu školy s prácami deti 2.-6. oddelenia ŠKD

 • jesenné dielne

  Do galérie jesenné dielne boli pridané fotografie.

 • Ján Čápka v ŠKD

  Ján Čápka v ŠKD

  V dnešnom modernom, no zároveň uponáhľanom svete plnom počítačov, mobilov, tabletov a iných technických zázrakov akosi pomaly začíname zabúdať, ako krásne vonia nová kniha. Malí školáci v Základnej škole s materskou školou A.Kubinu si však dňa 24.novembra 2017 túto nenapodobiteľnú vôňu pripomenuli tým najlepším spôsobom – stretnutím s ozajstným spisovateľom. V tento deň popoludní medzi nich totiž zavítal pán Ján Čápka, ktorý je autorom mnohých detských básničiek a hádaniek.  Najmä menší drobci sa na uja spisovateľa veľmi tešili a pri spoločnom stretnutí v školskom klube so zatajeným dychom počúvali.

   

 • ANDELI DEŤOM

  24.11. Andeli deťom pokračovali na našej škole. Deti prišli v piatok predpoludním pozrieť v sprievode Mareka Ondrejku brankára Martina Vantruba a ofenzívny stredopoliar Štefan Pekár. Futbalisti FC Spartak Trnava pripravili deťom nezabudnuteľný zážitok s množstvom súťaží. http://fcspartak.tv/v1016-andeli-detom-na-zs-andreja-kubinu

 • Rodičovské združenie
  20. 11. 2017

  Aktualizovali sme modul Rodičovské združenie

strana: