• Lyžiarsky výcvik

Žiaci 7., 8. a 9. ročníka sa v termíne od 5. do 9. februára zúčastnili základného lyžiarskeho výcviku  v lyžiarskom stredisku Športcentrum Oščadnica. Pod vedením p. učiteliek – menovite J. Brestovanská, L. Mareková a O. Šimeková všetci žiaci zvládli základy zjazdového lyžovania a užili si športom a aktivitami nabitý týždeň na Kysuciach.

• Hollého pamätník - školské kolo

Aj tento rok sme na II. stupni súťažili v prednese poézie a prózy, Veľmi nás tešilo, že tento ročník bol veľmi silný a zúčastnilo sa ho až 18 žiakov, ktorí predviedli naozaj umelecké výkony. Ako to však v súťažiach býva, vyhrať nemohli všetci. Chceli by sme však veľmi pekne poďakovať každému jednému z našich súťažiacich za ich odhodlanie, nebojácnosť a skvelú priateľskú atmosféru, ktorá vládla na školskom kole.

Umiestnení žiaci:
    II. kategória – poézia: 1. miesto – Alžbeta Lojová

2. miesto – Šimon Velšic

3. miesto – Nataly Jantová

II.kategória – próza:  1. miesto – Kristína Gáliková

2. miesto – Tereza Šošovcová

3. miesto – Anabela Bártová

III.kategória – poézia:   1. miesto – Zora Fedorová

2. miesto – Boris Bestvina

3. miesto – Sebastián Kuracina

Víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

• Exkurzia do Národnej rady Slovenskej republiky

Dňa 21.2.2024 sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili exkurzie do Národnej rady Slovenskej republiky. V sprievode pracovníka kancelárie NR SR si prezreli priestory parlamentu, vypočuli si zaujímavý výklad o histórii NR SR a nakoniec z balkóna rokovacej sály sledovali plenárne zasadnutie.

• Šaliansky Maťko

Dňa 22.2.2024 sa naše žiačky – Magdaléna Lojová (5.B), Tereza Šošovcová (5.B) a Zora Fedorová (7.A) zúčastnili okresného kola súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko, ktoré sa konalo v CVČ Kalokagatia. Dievčatá sa nezľakli konkurencie a podali skvelé výkony, Tereza Šošovcová dokonca postúpila do krajského kola, ktoré sa bude konať 12.3.2024 opäť v CVČ. Terezke srdečne gratulujeme a všetkým trom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• MŠ Mravčekovia- Karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Mravčekovia- Karneval.

• MŠ Lienky- Karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Lienky- Karneval.

• MŠ Slniečka- Karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Slniečka- Karneval.

• MŠ Včielky- Karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Včielky- Karneval.

• Hľadáme novú SUPERSTAR !

V okresnej súťaži v speve populárnej piesne s vlastným hudobným doprovodom získal žiak našej školy Sebastián Kuracina zo 7.C CENU POROTY.

Za získanú cenu srdečne blahoželáme.

• Hollého pamätník - školské kolo I. stupeň

Poézia  :  1.miesto - Eliška Fančovičová IV.A

2.miesto -Terézia Cabalová II.B

3.miesto -Hana Maček III.A

Próza :    1.miesto - Alex Šajtlava IV.A

Výhercom srdečne blahoželáme !

• MŠ- Divadielko: Príbeh jedného rytiera

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ- Divadielko: Príbeh jedného rytiera.

• Nadácia Orange Digitálna budúcnosť 2023/2024

S potešením vám oznamujeme, že Nadácia Orange podporí náš projekt Učenie inteligentne a hravo sumou 2 200 € v rámci grantového programu Digitálna budúcnosť 2023/2024

Grant bude použitý na nákup digitálnych kamier Elecfreaks Smart AI Lens a stavebníc Nezha Inventor´s Kit pre micro:bity.

Žiaci 7. ročníka Základnej školy Andreja Kubinu v Trnave sa budú na hodinách informatiky učiť pracovať s digitálnou kamerou pre micro:bity, budú sa učiť strojovému učeniu a na hodinách biológie si budú trénovať vlastné modely. Žiaci si v daných predmetoch zvýšia nielen svoje vedomosti, ale budú si rozvíjať digitálne zručnosti a spôsobilosti v oblasti vedy a techniky inovatívnym spôsobom a v neposlednom rade mäkké zručnosti potrebné pre budúcu prax a prácu. Zároveň škola ponúkne možnosť  účasti na aktivitách žiakom a učiteľom iných škôl v regióne formou otvorených hodín.

V prvom ročníku grantového programu Digitálna budúcnosť  sa do projektu prihlásilo 446 projektov z celého Slovenska. Odborná hodnotiaca komisia vybrala 36 najzaujímavejších projektov, ktoré podporia celkovou sumou 80 000 €.

víťazný projekt vypracovala Mgr. Jarmila Velická

• Pozdrav z ŠKD

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pozdrav z ŠKD.

Po nešťastnom páde našej lyžiarky Petry Vlhovej, na domácom svahu v Jasnej, sme sa rozhodli vyjadriť jej podporu. Nakreslili sme obrázky a spoločne s deťmi nahrali video, pomocou sily sociálnej siete sme ho doručili až k Peti. Skoré uzdravenie prajeme.

• MŠ Motýliky- Karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Motýliky- Karneval.

• MŠ Sovičky- Karneval

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Sovičky- Karneval.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v našej škole sa stal karneval tradíciou. Konal sa 26.januára v školskej telocvični. Telocvičňa sa zmenila na plesovú sálu, ktorú zdobili papierové masky, draci a samozrejme veľký šašo. Ten na karnevale nesmel chýbať. Bez masiek detí by však nebol karneval karnevalom. Naši žiaci sa zmenili na čarodejníkov, zvieratká, filmových hrdinov, rozprávkové bytosti, anjelov, čertov a všeličo iné. Tešíme sa, že sa karneval vydaril a všetci sme sa dobre zabavili. Touto cestou ďakujeme Rodičovskému združeniu za finančný príspevok 400 eur na animačný program.

• MŠ Včielky a Slniečka- Kompoatér Jurko

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Včielky a Slniečka- Kompoatér Jurko.

• MŠ Lienky- Kompostér Jurko

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Lienky- Kompostér Jurko.

• MŠ Ružindolská- Kompostér Jurko

Do fotogalérie bol pridaný nový album MŠ Ružindolská- Kompostér Jurko.

• Poďakovanie

Vďaka Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ, A. Kubinu v Trnave sa dve triedy, jedna na prvom a druhá na druhom stupni, tešia z nových interaktívnych tabúľ, ktoré sú už nainštalované a plne funkčné. Za to, že nám pomáhate skvalitňovať a zatraktívňovať výchovno-vzdelávací proces Vašich-Našich detí Vám ďakujeme.

strana: