Profil školy História školy

História

3.september 1975 bol pre našu školu  slávnostný.  I. ZDŠ sa presťahovala z Jilemnického ul. č. 2 do nových priestorov na sídlisko SNP II. Stará budova v centre mesta pri mestskej veži bola daná k dispozícii ĽŠU, ktorá v týchto priestororch sídli dodnes. Vyučovanie na novej  22  triednej škole začalo i vďaka brígadnickej  pomoci rodičov, pedagogických  i  nepedagogických pracovníkov. V tejto  dobe sa upravila povinná rajonizácia. Vznikol úplne nový územný obvod,  ktorý zahrňoval:  sídlisko SNP II ,  13 okolitých ulíc,  Biely Kostol,  Pažitná-mlyn, Štrky. Z  tohoto  obvodu  nastúpilo do školy  866 žiakov, ktorí boli zaradení do 30. tried, z toho 20  na prvom stupni a 10 na druhom stupni. Riaditeľom školy bol pán Ján Plech. Pod jeho vedení pracovalo  55 pedagogických a 19 nepedagogických pracovníkov. Školská jedáleň začala prevádzku 15.10. 1975 s počtom 450 stravníkov.

V šk. roku  1976/77  mala škola už 34 tried s počtom  žiakov 1008. V šk. roku 1980/81 navštevovalo školu najviac žiakov v jej histórii - 1095.

Od šk.roka 1977/78  sa novou riaditeľkou školy na nasledujúcich 13 rokov stáva pani Anna Vidová. V auguste 1982  boli  do užívania odovzdané asfaltové ihriská. Od januára 1990 bola riaditeľkou školy pani Matilda Mosná.V apríli 1991 je zriadený nový iniciatívny,poradný, kontrolný,samosprávny orgán - Rada školy.

Od šk. roku  1992/93   bola  na škole zriadená  aj  špeciálna vyrovnávacia  trieda,  ktorú  navštevovali  žiaci so špecifickými poruchami učenia.Na škole sa vykonali potrebné stavebné úpravy, aby sa mohla uskutočňovať potrebná integrácia zdravotne postihnutých žiakov.

1.9.1997  MZ a MŠ  SR  udelilo škole  certifikát o prijatí školy do  "Národnej siete škôl podporujúcich zdravie v SR."  Od tejto doby v našej práci intenzivnejšie plníme ciele projektu  "Zdravá škola - Škola podporujúca zdravie."  Realizácia  projektu  má  naučiť naše  deti zdravo žiť. Dôležitú úlohu v projekte plnia PEER skupiny, ktoré tvoria žiaci vyšších ročníkov. Dňa 1.1. 1998  OÚ v Trnave zriadil našu ZŠ ako samostatnú rozpočtovú organizáciu s právnou subjektivitou. Od 1.7.  2002 prešla zriaďovateľská funkcia z OÚ na mesto Trnava.

Od roku 2002 je škola zapojená do projektu Infovek. Zriadila sa učebňa IKT s prístupom na internet. 6.8.2004 vzniklo OZ Kubináci - OZ rodičov a priateľov detí so zdravotným postihnutím.

Od 1.9. 2008  sa výchovno-vzdelávací proces realizuje podľa  Školského vzdelávacieho programu pre 1.stupeň  ZŠ - ISCED 1 (začínajúc 1. ročníkom) a pre 2. stupeň  ZŠ - ISCED 2 (začínajúc 5. ročníkom). Od 1.9. 2009 sa realizuje  ŠkVP  ISCED 1 pre žiakov s NKS (začínajúc prípravným ročníkom) a ISCED 2 pre žiakov s VPU (začínajúc 5. ročníkom).

Mottom ŠkVP je : " Šanca pre všetkých, vo všetkom a vždy."

Od I. I. 2013 vzniká nový právny subjekt: ZŠ s MŠ, A. Kubinu 34, Trnava - spojením ZŠ, A. Kubinu 34, Trnava a MŠ, Ružindolská 8 Trnava. V roku 2014 sa časť budovy Základnej školy upravila pre potreby materskej školy, kde sa od 1.1.2015 zriadili 2 triedy materskej školy.